Notranja hiša
Ko so pretrgane vezi s starši in skrbniki, se v sanjah pogosto pojavi hiša. Hiša v sanjah ali meditaciji predstavlja strukturo, ki si jo je človek zgradil okrog sebe, da bi označil svoj teritorij oziroma prostor, ki ga zavzema v svetu, kjer živi, se giblje in obstaja. Sanje lahko dajo vpogled v naše notranje stanje in nas opozorijo na prihodnje korake, ki so potrebni, da odkrijemo svoj pravi jaz.

Hiša iz otroštva
Če se v sanjah znajdemo v hiši svojega otroštva to pomeni, da del nas še vedno živi v starem okolju, ujet v tisto starostno obdobje, ko smo tam živeli. V takšnih primerih je priporočljivo, da se v budnem sanjanju vrnemo v sanje in poiščemo primernejšo hišo, ki bolj ustreza potrebam sedanjega odraslega življenja. V to hišo pripeljemo tudi notranjega otroka iz starega okolja, da bo lažje dozorel, zrasel in se zlil s preostalo osebnostjo.

Tudi če ni sanj, ki bi nas k temu napotile, je pametno raziskati in urediti notranjo hišo.

Urejanje notranje hiše
Tako lahko prosimo Višjo zavest ali kozmične starše, da nam pokažejo našo notranjo hišo, ki predstavlja naš sedanji jaz. Raznovrstnost hiš, ki jih pri tem ljudje odkrijejo, je neverjetna. Vsaka pa razkriva notranje stanje in pokaže, kje so zaželene spremembe.

Hišo si lahko najprej ogledamo od zunaj in šele potem vstopimo. Če je hiša zastrta, zatemnjena, odpremo okna in spustimo v prostor svežino in svetlobo. Nato hišo pospravimo ter preuredimo, kakor se nam zdi primerno in potrebno.

Zaklenjen prostor
Včasih naletimo na prostor, ki je zaklenjen, najpogosteje je to klet, kar simbolizira podzavest. Če čutimo strah in nelagodje pri teh vratih, lahko prosimo kozmične starše, da nam stojijo ob strani, ali pa prosimo izkušenega svetovalca, da nam pomaga pri tem soočenju na individualnem svetovanju. S tem, ko odklenemo vrata v zaprti del sebe, lahko pridejo na dan mnoge pozabljene travme, občutki krivde ter negativni spomini. Tako se lahko soočimo s tistim, kar je bilo skrito zavestnemu umu. Presenečeni lahko odkrijemo zaprašene, nerazvite potenciale in pozabljene veščine.

Sicer pa se navdušeno lotimo preurejanja hiše, kakor nam ustreza. Pri tem pa prosimo Višjo zavest, da nam pokaže, kako se lotimo prenove, in v kakšnem zaporedju.

Proces urejanja hiše
Preurejanje lahko traja dlje časa, dokler ne začutimo, da smo zadovoljni, in se nam hiša zdi udobna. Lahko temeljito prenovimo le eno sobo, le en vidik: kuhinjo, ki nakazuje, kako hranimo svoje bistvo, kopalnico, kjer odstranjujemo vso odvečno navlako in se očiščujemo, spalnico, kjer smo najbližje nezavednemu, klet, ki je skladišče spominov, ki bi jih morali pregledati …

Pri tem raziskovanju in preurejanju notranje hiše smo povsem svobodni in lahko izrazimo svoje spontane kreativne impulze in hrepenenja. Hišo lahko popolnoma preuredimo, porušimo stene, jo na novo zgradimo, ali pa si poiščemo novo, primernejšo. Vse ob navdihu notranjega vodstva. Tudi zunaj hiše si lahko ustvarimo kipeč in živ notranji prostor, vrt, kjer rože in drevesa ponazarjajo trud za razvoj pozitivnih navad in lastnosti, izvir žive vode, svetišča, drevo … S svojo notranjo dejavnostjo postanemo aktivni ustvarjalci notranjega sveta, ustvarjamo prostor, ki podpira rast in razvoj naših potencialov. To bo močno sporočilo za naše nezavedno, da stremimo k spremembi in si gradimo življenje in podobe, ki podpirajo naše poslanstvo.

Maja Papež Iskra
Vir: literatura Phyllis Krystal

Podobne povezave

Podelite to zgodbo!